Artykuł sponsorowany

Ile kosztują nowoczesne zadaszenia tarasów?

Ile kosztują nowoczesne zadaszenia tarasów?

Zadaszenie tarasu to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które pozwala na ochronę przed słońcem, deszczem czy wiatrem, a tym samym zwiększa komfort korzystania z przestrzeni na zewnątrz. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele rodzajów zadaszeń, które różnią się zarówno materiałami, jak i ceną. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje nowoczesnych zadaszeń tarasów oraz ich orientacyjne ceny.

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu

Poliwęglan to materiał, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Zadaszenie z poliwęglanu jest lekkie i przezroczyste, co sprawia, że świetnie sprawdza się jako osłona przed słońcem i deszczem, jednocześnie nie ograniczając dostępu światła. Ceny takiego zadaszenia zaczynają się od około 200 zł/m2, jednak mogą wzrosnąć w zależności od konstrukcji nośnej oraz dodatkowych elementów, takich jak oświetlenie czy system odprowadzania wody. Jeśli chodzi o nowoczesne zadaszenia tarasów, Poznań i okolice to rejon, w którym możemy skorzystać z usług fachowców takich jak np. MH Aluglass.

Zadaszenie tarasu z drewna

Drewno to tradycyjny i naturalny materiał, który nadaje się do zadaszeń tarasów, szczególnie w przypadku domów o drewnianej konstrukcji. Zadaszenie drewniane może być wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak sosna, dąb czy modrzew, a jego cena będzie zależała od wybranej jakości oraz rodzaju impregnacji. Koszt takiego zadaszenia może wynosić od 300 zł/m2 do nawet 1000 zł/m2, w zależności od użytych materiałów oraz konstrukcji. Drewno wymaga jednak regularnej konserwacji, aby zachować swoje walory estetyczne i trwałość.

Zadaszenie tarasu z tkaniny

Nowoczesne zadaszenia tarasów mogą być również wykonane z tkanin, takich jak markizy czy pergole. Tkanina zapewnia ochronę przed słońcem i deszczem, a jednocześnie pozwala na swobodny przepływ powietrza. Ceny takiego rozwiązania są bardzo zróżnicowane – można znaleźć markizy już od 500 zł za sztukę, natomiast ceny pergoli wahają się od 2000 zł do nawet 10 000 zł za model. Warto jednak pamiętać, że tkanina nie jest tak trwała jak poliwęglan czy drewno i może wymagać częstszej wymiany.